25 Lut

Rękawice robocze

Rękawice robocze chronią ręce przed:
> zabrudzeniem,
> działaniem substancji chemicznych,
> promieniowaniem łuku elektrycznego,
> odpryskami metali,
> obrażeniami skóry spowodowanymi ostrymi krawędziami, gorącymi elementami oraz otarciami i zadrapaniami.

 

Przykłady wyboru rękawic:
Rodzaj pracy Właściwe rękawice do pracy
Spawanie, cięcie gazowe i inne prace pożarowo niebezpieczne Rękawice skórzane palcowe, długie, z wyścieleniem
Prace monterskie (wnętrza, maszyny i rury) Rękawice skórzane palcowe, krótkie, z / bez wyścielenia
Prace monterskie (wnętrza, maszyny, rury, wentylacje itd.) Rękawice monterskie
Blacha cienka i roboty wentylacyjne Rękawice ochronne przeciwcięciowe
Praca w mokrych i wilgotnych wa­runkach PVC- lub z powłoką nitrylową
Stosowanie rozpuszczalników i olejów PVC-olejoodporne
Malowanie i obróbka powierzchniowa Specjalne rękawice
Prace dźwignicowe, takelarkie oraz prace inne nie wymienione powyżej Rękawice właściwe do wykony­wanych prac
Jeśli potrzebujesz ochrony dłoni pod rękawicami (wkładki) Rękawice bawełniane
 

W zależności od rodzaju wykonywanej pracy, w celu ochrony rąk używaj skórzanych rękawiczek lub rękawic ochronnych. Podczas prac spa-walniczych używa się atestowanych długich rękawic. Podczas prowa-dzenia prac pożarowo niebezpiecznych możesz używać oprócz rękawic ochronnych również skórzanego rękawa i fartucha. Podczas wyko¬nywania prac z użyciem ostrych przedmiotów (np. w szybach wenty¬lacyjnych) zalecane jest stosowanie specjalnych rękawic chroniących przed skaleczeniami.
Rękawiczki bawełniane powlekane tworzywami syntetycznymi lub ręka-wice gumowe są odpowiednie do wykonywania pracz użyciem substancji chemicznych. Dobór właściwych rękawic,które należy nosić podczas ob-chodzenia się z daną substancją chemiczną skonsultuj z przełożonym.

Każdy z nas doskonale wie, że praca stanowi wybitnie ważny element naszej codzienności. Można śmiało zaryzykować twierdzeniem, że kto nie posiada niezwykle pewnego miejsca pracy ni jest w stanie dobrze zadbać o własną przyszłość. W tym przypadku rzecz jasna takie stwierdzenie jest powiedziane poniekąd na wyrost, niemniej jednakże bezsprzecznie posiada w sobie ziarenko prawdy. Idąc dalej tym tropem, niesłychanie dużym zainteresowaniem osób cieszy się praca manualna, która do wielu lat bez wątpienia narzeka na niezwykle duży brak specjalistów.

rekawice-robocze

Dla wielu branża manualna bez wątpienia jest tematem wciąż zagmatwanym, niemniej natomiast istnieją pewne dawki wiedzy, dzięki którym stan faktyczny z pewnością ulegnie zmianie.

Dla wielu z nas praca fizyczna bez wątpliwości uznawana jest za bardzo prostą, niemniej natomiast często jest to jedynie złudne mniemanie. Zachowanie bowiem bardzo ważnych standardów bezpieczeństwa w szeregu przypadków jest bardzo trudnym zadaniem, wobec tego też koniecznie musimy zaopatrzyć się w odpowiednie oprzyrządowanie, dzięki któremu bez wątpienia nasze ciało będzie w dużej mierze zabezpieczone przed działaniem w wielu przypadkach czynników niszczących mogących bardzo negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie. W tym miejscu bez wątpienia swojezastosowanie znajdą rękawice robocze, które tak w szeregu przypadków są przez nas wybierane jako środek ochronny. W zależności od charakterystyki naszej pracy z pewnością przydatne będą rękawice termoodporne (więcej informacji odkryjesz w tym miejscu: http://gvarant.pl/rekawice-robocze/rekawice-ocieplane-i-termoodporne/), które zagwarantują ochronę naszym dłoniom przed nadmierną temperaturą, która jak wiadomo jest wybitnie niszczącym czynnikiem zewnętrznym.

Jeżeli nasza praca wymaga od nas obcowania z niezwykle wysokim napięciem to na pewno swoje zastosowanie znajdą rękawice elektroizolacyjne, które stanowią doskonały izolator. Jeżeli zależy nam na naszym zdrowiu bez wątpienia musimy uczynić wszelkie wysiłki, aby było ono w możliwie największy sposób zabezpieczony. W praktyce jest oto niezmiernie łatwe zadanie, w następstwie tego też koniecznie musimy przystąpić do jego realizacji, jeżeli zależy nam na dobrych efektach wraz z zachowaniem standardów bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *