08 Gru

Bezpieczeństwo w pracy

Czy sprawa ubioru może odgrywać istotną rolę w pracy?  Tak, i to najważniejszą. Z pozoru niegodna uwagi, w wielu sytuacjach chroni życie, poprawić komfort, a przez to wydajność naszej pracy. Ubrania ochronne mają ma za zadanie zabezpieczać pracownika przed niebezpieczeństwem wynikającym z przeprowadzanej przez niego pracy – zastępując przy tym lub przykrywając odzież osobistą. Jak wszyscy wiemy ,zagrożenia napotykane w pracy miewają różne konsekwencje – w zależności od profesji.

1111

Każdy element odzieży ochronnej roboczej musi być solidny a co za tym idzie zapewniać użytkującemu go pracownikowizabezpieczenie przed np. działaniem strumienia substancji chemicznej w postaci ciekłej. ma to istotne znaczenie w sytuacji osób pracujących ”w towarzystwie” niebezpiecznych substancjach chemicznych: gazów, par, cieczy czy drobnych cząstek stałych. Dobierając odpowiednie ubrania ochronne w takich zakładach pracy, należy wziąć pod uwagę stężenie chemikaliów, ich rodzaj oraz poziom działania.

Wiemy, jak ważna jest ochrona głowy. Aby czuć się komfortowo podczas noszenia kasku, musi być odpowiednio dobrany do głowy użytkownika. Kombinezon roboczy to następny element garderoby, który musi być odporny na niekorzystne warunki, a przy tym zapewniać komfort w czasie noszenia. Funkcjonalny kombinezon roboczy wzbogacony jest o pożyteczne kieszenie, które możemy wypełnić potrzebnymi podczas pracy narzędziami – na budowie miarką, w warsztacie ślusarskim kluczami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *